ARM Mini

Ne paslaptis, jog LPC2148 korpusas (LQFP64) yra niekingai mažas, dėl ko, namų sąlygomis yra tikrai labai sunku lituoti. Tiesa pasakius dabar, braižant schemą, nežinau ar man iš vis pavyks ją sulituoti. paprastas litavimas po vieną kojelę iš karto atkrenta, nes tokiam dalykui reiktų chirurgo sugebėjimų ir priemonių. Vienas iš variantų yra naudoti SMD pastą ir karštą orą, bet jie bjaurybės labai brangūs. Vien SMD pastos tūtelė ~50Lt, o be to karšto oro stotelės po ranka nėra. Bandysiu paskutinį likusį variantą – paprastu lydmetaliu ir išlitavimo juosta.

Sukau galvą kokią plokštę darytis. Sumasčiau, jog protingiausią daryti nedidelę plokštė, su visais išvadais. Išvadų skaičius šiek tiek sumažėja, nes maitinimas daug kur susijungia į bendrą išvadą, nuliniai išvadai taip pat susijungia į vieną. Taip pat nusprendžiau jungti analoginius VDDA ir GNDA išvadus prie bendro maitinimo. Po to miniplokštėje sudėjau rezonatorius – vieną procesoriaus taktinio generatoriaus, o kitą realaus laiko laikrodžio. Taip gavosi. jog vietoj 64 išvadų sumažinau iki 52.

SCH.jpg

Toliau seka PCB. Nusprendžiau naudoti vienpusę plokštę. Takelius dariau mažiausiai 0,3mm.

PCB.jpg

Čia dar palyginimui kaip atrodo realus minkrokontroleris ant popieriaus su takeliais. Tuo pačiu sutikrinam ar mastelis tvarkoj.

DSCN1588.jpg

Ka gi. plokštė jau yra gatava ir sulituota. galiu pasakyti sekėsi visai neprastai, aišku galėjo daug kas ir gražiau gautis, bet kaip pradedančiąjam SMD lituotojui manau visai neblogai.

Išėsdinto PCB vaizdas.

DSCN1600.jpg

Sulituotos plokštės vaizdai. Kol kas kvarcinio rezonatoriaus nedėjau. Bandysiu ieškoti pažeminto korpuso arba SMD. Palikau galimybę paprastam ir SMD korpusui.

DSCN1606.jpg

Bendras mano miniplokštės vaizdas.

DSCN1607.jpg

DSCN1609.jpg

Kai kurios vietos iš arčiau. Turiu paminėti, jog kol kas litavimo pastos likučiai tebėra ant plokštės, kurį dar reikės nuvalyti.

DSCN1612.jpg

DSCN1613.jpg

Litavau naudodamasis paprastu lituokliu, litavimo pasta, 0,5mm lydmetaliu ir išlitavimo juostele. Kai pabandžiau pasirodė, jog nėra sunkus procesas, svarbu gerai mikroschemą sutapdinti. Perkaitinti irgi negalima, nes tokie ploni takeliai gali greitai atšokti. Takelius bandžiau padengti lydmetaliu, gal ne visur gražiai gavosi, bet bijojau persistengti ir sugadinti takelius.

Dabar tokį modulį galima lengvai integruoti į bet kokią plokštę. Tikiuosi veiks 😉


Su Egle sukūriau ARMMini plokštės biblioteką:

Symbol.jpg

Footprint.jpg

Biblioteką galite rasti prie projekto dokumentų.


Pabandžiau sukurti 3D modelį su Eagle3D.

ARMCh3D.jpg


Projekto failai:armmini_eagle.zip

Pažymėti: , ,
5 comments on “ARM Mini
 1. VytautasR parašė:

  Gal kartais esi daugiau tokių plokštelių išsiėsdinęs?

 2. admin parašė:

  Neturiu daugiau. Kazkada buvo pirmas blynas darant 0.2mm taklelius. Biski negražiai isvedžioti takeliai – patiesinti reiketu.
  O siaip nežinau ar aš jį rekomenduoju darytis. gerai tik tiek kad jame kvarcai pajungti ir apjungti maitinimo išvadai. Circuit.lt daresi panasia tik jis taike kad kojos atitiktu DIP varianta – lengviau ikisti i breadboard ir pan. Aš jeigu daryčiau tai manau imčiau dipini varianta- mažiau vargo. O jeigu domina šis, tai prie progos kai darysiu savo kokia plokste galesiu pabandyti išesdinti dar viena ir šita. Let me know kaip sakant.

 3. VytautasR parašė:

  Ok, man dėl vienos pradėt ėsdintis nelabai apsimoka. Vistiek manau bus pigiau nei užsakinėti firmoj 🙂

 4. Vaidas parašė:

  Panašiai dariau su MSP430 100pinų korpuse. Litavau su paprasta skysta kanifolija, pigiausiu lituokliu. Viskas gerai gavosi. Svarbiausia buvo gerai pridėti čipą ir pačias pirmąsias kojas prisilituoti.

 5. shrakanis parašė:

  bakalaurui litavau FIFO atminti is texas, tai ten koju buva apie 130, nepamenu tiksliai kojos 0,2 jei neklystu, tai su lituokliu, ir pataisymui naudojau svirksta(nes tada kashkaip da nenaudojau juostos litavimo, o ir seip svirkstas kaikada geriau)

Parašykite komentarą