Nauji ATMEL AVR XMEGA mikrovaldikliai

Pasirodo ATMEL kompanija nesiruošia apsistoti su dabartinių 8 bitų AVR mikrovaldiklių našumu kuris dabar siekia 20MIPS. Visai neseniai pasirodė nauja AVR mikrokontrolerių atšaka pavadinta XMEGA. XMEGA mikrovaldikliai kaip ir prasti AVR naudoja tą patį AVR branduolį, tačiau yra žymiai našesni. Kaip patys ATMEL atstovai teigia jog XMEGA turėtų puikiai užpildyti nišą kur reikalingi greiti ir suvartojantys mažai resursų 8/16 bitų mikrovaldikliai. Arba kitaip tariant XMEGA puikiai tinka tarp įprastų AVR ir AVR32…

 

XMEGA mikrovaldikliai

 

 

XMEGA mikrovaldikliai turi keletą neblogų atnaujinimų kurie pagerina bendrą našumą:

  • Antros kartos picoPower technologija;
  • Greitesnė komunikacija su periferija;
  • 4 kanalų DMA kontroleris;
  • 8 kanalų įvykių sekimo sistema;
  • greitesnis integruotas ADC bei DAC;
  • AES ir DES šifravimo palaikymas.

Iš branduolio pusės XMEGA niekuo nesiskiria nuo įprastinių AVR mikrovaldiklių, tačiau jų skaičiavimo limitas pakeltas iki 32MIPS esant 32MHz taktiniam dažniui. Flash atmintis svyruoja nuo 16 iki 384kB. Mikroschemų kojelių skaičius nuo 44 iki 100 (TQFP ir BGA). XMEGA mikrovaldikliai gali būti naudojami įvairiose sferose kur reikia daugiau našumo nei įprasti AVR mikrovaldikliai gali duoti.

Įvykių registravimo sistema

XMEGA mikrokontroleriuose naudojama įvykių registravimo sistema (Event system) kuri leidžia efektyviau išnaudoti komunikaciją tarp periferijos įrenginių. Paprasčiausiai tam tikrose situacijose įvykiai ar pertraukimai gali būti apdorojami be CPU ar DMA įsikišimo. Tokiu būdu AVR branduolys yra mažiau užimtas – dėl to gaunamas didesnis našumas. Naujuose XMEGA mikrokontroleriuose gali būti apdorojami 8 nepriklausomi įvykiai.

Greitesni 12 bitų ADC ir DAC

Šiuo atveju taip pat galima sakyt jog nepašykštėjo. XMEGA mikrovaldikliai aprūpinti 12 bitų ADC kurių kvantavimo dažnis gali siekti iki 2MSPS. Be to čia jau yra įdiegtas ir DAC modulis kuris leidžia konvertuoti skaitmeninį signalą į analoginį 1MSPS greičiu. Garso kvantavimui ir atkūrimui tirėtų pakakti…

DMA kontroleris

DMA kontroleris kuris taip pat yra labai reikalingas sudėtingesnėse sistemose. XMEGA yra įdiegtas 4 kanalų DMA kontroleris kuris leidžia duomenų persiuntimus tarp atminties ar kitų periferinių įrenginių nedalyvaujant pačiam AVR branduoliui. Taigi čia vės sutaupoma daug brangaus našumo.

Suderinamumas ir įrankiai

Gerai yra tai, jog XMEGA mikrovaldikliai naudoja tą patį AVR branduolį, kurį esame įpratę programuoti įprastuose AVR modeliuose. Todėl visų AVR mikrovaldiklių kodas yra suderinamas. Tas pats ir su kompiliavimo įrankiais. Nieko nereikia iš naujo mokytis ar keisti.

Ką gi manau visai neblogos naujienos tiems kurie neabejingi AVR mikrovaldikliams. Visai nespjaučiau dabar tokį išbandyti, o jūs?

Šaltinis: atmel.com

Pažymėti: ,

Parašykite komentarą