Stroboskopas su IFK-120 lempa

Autorius: minex

IFK_120_1.jpgStroboskopo norėjau jau seniai, tačiau vienokios ar kitokios priežastys trugdė jį pasigaminti. Atradęs vieną straipsnį Dovydo puslapyje, pradėjau gamintis strobą, nes projektas man puikiai tiko su mano turimomis populiariomis lempomis IFK-120.

Schema gana paprasta, svarbiausia dalis – aukštinantysis transformatorius ir rezistorius R1, nes jis kaista, todėl reikia dėti didesnės galios. Schema atrodo štai taip:

schema_2.png

Principinės brėžinys paimtas iš to pacio puslapio, tik šiek tiek pakeistas pagal mano turimas dalis:

strobo_pcb_3.png

Kadangi plokštę pagal spauzdintą principinę dariau pirmą kartą, ji gavosi šiek tiek netiksliai, bet vistik gavosi:

PCB_4.jpg

Pasidaręs montažinę plokštę, pradėjau rinkti stroboskopą:

strobo_detales_5.jpg

Surinktas stroboskopas veikė iš karto:

surinktas_strobo_6.jpg

strobo_bottom_7.jpg

Stroboskopo valdymas yra jungiamas prie kompiuterio, arba prie kokio nors stačiakampių impulsų generatoriaus. Kadangi nenorėjau kad strobas būtų priklausomas nuo kompo, pasidariau multivibratorių kuris generuoja impulsus su reguliuojamu pauzės laiku:

mirksiukas_8.gif

multivibratorius_9.jpg

Viską surinkus prasidėjo bandymai:

strobo_test_10.jpg

Labai džiugu, kad stroboskopas veikė :).

Toliau pradėjau viską talpinti į korpusą, pradžioje galvojau talpinti į halogeniniu prožektorių korpusą, tačiau radęs senų ampermetrų, nusprendžiau dėti į juos:

ampermetras_11.JPG

ampermetre_12.JPG

su_stikliuku_13.JPG

Ant stroboskopo maitinimo laido pajungiau relę, kuri valdoma 5v, taigi tuo pačiu valdymo blokeliu galėsiu valdyti ir išjungimą ar įjungimą, todėl maitinimo laidas galės pastoviai būt įjungtas į tinklą, ir nereikės junginėti jokių jungtukų ant pačios dėžės. Tai leis stroboskopą padėti atokiau nuo savęs. Sudėjus taip pat patikrinau ar veikia:

rele_14.JPG

Kadangi lempos lituoti negalima, reikėjo sugalvoti kaip tvirtinti laidus. Prie lempos kojelių laidus prisukau kontaktinės kaladėlės puse. O valdymo laidą prie lempos korpuso, o tuo pačiu ir lempą, pritvirtinau metaliuku nuo senos fotoblykstės:

lempos_tvirtinimas_15.JPG

Korpuso vidų padengiau aliuminio folija, o stiklą – raudonu filtru, o apačią – mėlynu filtru, kad nesimatytų schemos:

folija_reflektorius_16.JPG

raudonas_filtras_17.JPG

Kolkas valdymas atliekamas labai kukliai:

valdymas_18.JPG

Valdymui naudojamas paprastas mygtukas. Greitu laikus bus padarytas valdymo blokelis maitinamas 5v. Mirgsėjimą galima valdyti rankiniu arba automatiniu būdu. Mirgsės spaudinėjant mygtuką, arba perjungti į automatinę padėtį, kur tereikės sukinėt potenciometrą ir nustatyti mirgsėjimo dažnumą. Kol kas tiek.

Pažymėti: ,
15 comments on “Stroboskopas su IFK-120 lempa
 1. Nesvarbu parašė:

  Nori pyk, nori ne bet tavo „projektus“ tik kopijom, o ne projektais galima pavadint. Pas mane tokiu „projektu“ viena kita desimtis atsirastu, tik kad truputi geda tokius publikuot cia.

  • Linas parašė:

   Jei žmogus kašką sukūrė, aprašė ir įdėjo į tinklalapį tai labai šaunu, o tiems kas dešimtis projektų atrastų, tegul visų pirma padaro geriau ir atranda tuos dešimtis, o tada peikia kito žmogaus darbą, per tokius skeptikus daug kam gali ir stimulas dirbti dingti, o tie kurie dirba ir pasidalija su kitais – šaunuoliai taip ir toliau

 2. minex parašė:

  pagal tavo mastyma tada puse visu projektu internete yra kopijos. Tada visi zmones kurie is interneto ima schemas, o ne patys jas kuria, tia jie kopijuotojai? Mano projektuose vieninteliai dalykai nukopijuoti is interneto yra schemos, stroboskopo projekte ir spauzdintines brezinys. Rementis tavimi visi projektai siame puslapyje yra kopijos.

 3. lukassal1 parašė:

  o kodel negalima prie kontaktu laidu ,nu prie strobo lempos kas atsitiks.

 4. minex parašė:

  Prie lempos galima, tik reikia labai atsargiai, kad netrūktų lempa lituojant. Pats bandžiau lituoti tai labai sunkiai litavosi prie kojelių ir labai greitai atšokdavo, gal blogai lituodavau, bet šis būdas man patikimesnis, lempą pakeisti lengva ir nereik lituoti.

 5. Elektronix parašė:

  gerai viskas yra lai tik visi aprasineja savo projektus padarytus pagal savo ar nesavo schema blogiau tikrai nebus

 6. Anonymous parašė:

  Kopija ar ne yra visiskai nesvarbu. Svarbiausia zmogus stengesi, ieskojo, GALVOJO, verte, talpino i puslapi ir kitaip naudojo savo (speju brangu) laika vien tik kitu zmoniu labui, tad kam tai nepatinka tiesiog nesinaudokit, nebutina iskart smerkti zmoniu. O visi kiti tiesiog naudokites suteikta informacija.

 7. OTis parašė:

  o ten tas kistukas i kompa nuotraukoje skirtas kad pagal muzika grotu??
  ir tau viskas veike neperdege? kur jungei (ka prie ko) ta multivibratorių ?
  aciu

 8. Anonymous parašė:

  O dieve!!! Negalejai kitos dezutes paieskot. Toks ampermetras dachuja litu kainuoja, aukso kruva!
  O siaip tai maladiec kad konstruojat!!!

 9. Anonymous parašė:

  jus man paaiskinkit ar as durnas ar sis strobas neveikia , ka cia daro semistorius BT137 jis skirtas kintamajai itampai o cia jug nuolatyne, kas cia per bajeriai , nekur nemaziau kad semistoriu jungtu i nuolatine itampa

  • Antoška parašė:

   ka ir bekalbėt nori kietu pasirodyt bet iš ko susideda kintama ytampa nežinai. koktu darosi klausytis tokių komentarų tokie elektrikai lietuvoj servizuose atomobilius mūsų lupinėja kaip tu. ir neskiri turbūt + nuo – gal jai tik vapsėt išeina tai pasirink ne šita tinklapį o eik į kokius…

   reikia vertinti tuos kas daro…

 10. stasys parašė:

  sveiki, gal kas galit pasakyt koki transformatoriu naudoti siai schemai?

 11. Xsas parašė:

  Gal kas turit parduot netycia toki stroba?

 12. Marius parašė:

  Sveiki, Stroboskopas valdomas kompiuteriu per 3,5mm jungti? valdymo schemute ta kuri ideta siame tinklapyje?

 13. Marius parašė:

  sr butu imanoma pajungi stroboskopo valdyma per 3,5mm jungti? kad mirgsetu nuo muzikos? kokia schemute pasiulytumete?

Parašykite komentarą