Tikriausiai paskutinis WinAVR

Daugelis elektronikos mėgėjų ir profesionalų jau kurį laiką naudojasi nemokamu WinAVR įrankių komplektu AVR mikrokontrolerių programavime. Galima pripažinti kad šis programų komplektas tikrai užirekomendavo gerą vardą. Ka gi neseniai pasirodė dar viena patobulinta versija WinAVR-20100110 kuriame kaip visada yra atliktas keletas athaujinimų taip pogi yra ir naujų dalykų, tokių kaip:

  • AVR32 GNU toolchain;
  • Splint 3.1.2 ;
  • Keletas naujų mikrokontrolerių;
  • Kompenentų versijų atnaujinimas;

Taigi matome, jog atsirado AVR32 palaikymas, tačiau kaip Eric Weddington (WinAVR vystytojas) teigia, jog šioje versijoje neverta jo naudoti vietoj AVRSTudio32 palaikomo AVR32 GNU Toolchain paketo. Ir nėra garantijų ar iš viso AVRStudio32 iš viso detektuotų jį.

Na Splint tai geresnis programos klaidų, saugumo spragų ir t.t. Tikrinimo įrankis. Tačiau vienas dalykas tikriausiai gali nuliūdinti arba pradžiuginti – tai yra paskutinis WinAVR leidimas. Jeigu skaitote WinAVR vartotojo vadovą, tai ten rasite vieną punktą kuriame rašoma:

10.3 Future

For all intents and purposes, this is the last release of WinAVR. The underlying tools contained in the WinAVR distribution will, of course, continue to be developed. For future toolchain distributions for Windows and other other operating systems please refer to Atmel Corporation.

Kas bus toliau, spėlioti daug ir nereikia. Vienintelis ir pagrindinis WinAVR vystytojas Eric yra Atmel darbuotojas kuris darbuojasi prie komercinių produktų ir tuo pačiu prižiūri WinAVR. Tikriausiai buvo prieita išvados, jog verta perleisti šį darbą Atmel komandai, kur bus toliau vystomi AVR GCC įrankiai, su oficialiu AVRStudio (pradedant 5 versija) palaikymu. Na kas dirba su AVRStudio32 tai tikriausiai aišku į ką tai panašėja.

Dėl AVRStudio ir AVR GCC tikriausiai viskas aišku ir problemų čia didelių nebus, tačiau vistiek kirba klausimas kaip bus su tais produktais kurie naudoja WinAVR kaip papildomą priedą, pvz. VMlab kuris yra pritaikytas dirbti su WinAVR, taip pat Eclipse AVR įskiepiai? Reikia tikėtis, jog bus padaryti pakeitimai, kurie detektuos Atmel AVR GCC variantą.

Kyla kitas natūralus klausimas, kaip taip gali atsitikti su atviro kodo projektu… tiesa tame, jog WinAVR negali būti laikomas atviro kodo projektu, nes iš ties tai yra atviro kodo programų rinkinys kurie yra surinkti į vieną krūvą ir sukompiliuoti taip kad veiktų Windows aplinkoje. Kaip Autorius teigia pats Instaliatorius yra ne atviro kodo. Taigi viena išvada tokia, jog WinAVR yra ne visai atviro kodo produktas ir praktiškai priklauso nuo vieno žmogaus. Taigi tokia baigtis yra natūrali. Belieka tik laukti AVRStudio 5 ir oficialaus AVR GCC iš Atmel korporacijos ir tikėtis, jog viskas veiks sklandžiai ir bus palaikoma taip pat sėkmingai kaip ir WinAVR.

Praktiškai jau dabar galite dabar galite išreikšti nuomonę, ką norėtumėte pamatyti naujo AVRStudio 5 versijoje. Tam yra sukurtos diskusijos avrfreaks.net forume.

O kol kas niekas nėra jokių problemų naudotis WinAVR net keletą metų į priekį, ypač jei nenaudojate naujausių AVR mikrokontrolerių arba neužsirovėte and kokių kompiliatoriaus „bugų“;

 

Pažymėti: ,

Parašykite komentarą